Главная » Статьи » Мои статьи

Кожній стіні — свій дюбель
З тих пір, як у Європі з"явився перший пластмасовий (нейлоновий) дюбель з центральним отвором під шуруп, минуло майже півстоліття. Сьогодні майже забуті дерев"яні і поліетиленові пробки з набору «Мрія новосела «. На сучасному ринку кріплення існує маса виробників дюбелів, чия продукція розрізняється як за призначенням, так і за функціональними можливостями. Спробуємо в цьому розібратися.
Ін"єкційний дюбель
При виборі дюбеля виходять, як правило, з п"яти основних параметрів: величина і характер навантаження на дюбель, конструкція і матеріал основи (стіни, підлоги, стелі), вигляд самого кріплення. Коли вага прикріплюваної предмета визначити складно, краще взяти дюбелі, розраховані на свідомо велике навантаження.
Якщо дюбелі не укомплектовані штатними шурупами, гвинтами або спеціальними цвяхами, їх підбирають відповідно до рекомендацій виробника, які зазвичай викладені на упаковці або в окремій інструкції. Тут слід звертати увагу не тільки на діаметр шурупа, але і правильно вибирати його довжину з урахуванням товщини закріплюваний деталі.
Тепер докладніше про деякі види дюбелів.
Найпоширеніші стандартні нейлонові дюбелі дозволяють вирішити велику частину домашніх проблем. Вони годяться для будь-якої стіни і використовуються з шурупами діаметром від 2 до 16 мм.
У стіні свердлять отвір, відповідний діаметру дюбеля, в якому він утримується спрямованими тому вусиками, а при розклинення шурупом «намертво «вдавлюється в стінки отвору своїми великими зубцями.
Дюбелі для газобетону — теж традиційні елементи кріплення. Під такий дюбель свердлять отвір, відповідний діаметру його серцевини. В отвір його заганяють ударами молотка, а в основі він тримається за рахунок спіралеподібних ребер і розклинення під дією шурупа.
Рамні дюбелі випускають довжиною від 60 до 360 мм. Вони бувають двох основних видів: для твердих суцільних основ і для м"яких і пустотілих (щілинних) матеріалів. Подовжена розпірна частина забезпечує зачеплення дюбеля відразу за кілька перемичок в основі з порожнечами. Рамні дюбелі застосовують при кріпленні віконних і дверних коробок, а також елементів обшивки через шар штукатурки, теплоізоляції.
Закріпити рейки решетування під обшивку на деякій відстані від стіни дозволяють так звані дистанційні (юстіровочние) дюбелі.
Вони дозволяють регулювати в межах від 0 до 30 мм положення рейок решетування щодо основи в процесі їх монтажу за рахунок поділяється на дві частини (одна — для основи, інша — для рейки) дюбелі і шурупи спеціальної конструкції. Так легко компенсувати всі нерівності основи.
Універсальні дюбелі цікаві тим, що при кріпленні предметів до пустотілої основі вони «визначають «наявність полого простору. У порожнині дюбель витріщає і таким чином фіксується в ній. При кріпленні до суцільної основі з цегли або бетону він, розтискаючи, входить у щільний контакт зі стінками отвору.
Дюбелі з пружними відкидними планками призначені для кріплення предметів до порожнистою перегородках та підшивною стелям, наприклад, для підвіски люстр. Планки дюбеля, пройшовши крізь отвір в порожнину за обшивкою, під дією пружини розкриваються і впираються у внутрішню поверхню обшивки. Продаються вони в комплекті з гачками і різьбовими шпильками. Бувають ще схожі дюбелі з несиметричною падаючої планкою (без пружини).
Металеві дюбелі для пустотілих тонкостінних конструкцій здатні витримувати досить великі навантаження. При укрученні гвинта платівки дюбеля витріщає на всі боки і притискаються до внутрішньої опорної поверхні.
Гвоздьовим дюбелі призначені для швидкого кріплення плінтусів, рейок решетування під обшивку, коли потрібно встановити велику їх кількість. Дюбель укомплектований цвяхом, хто має «заершеніе «(накатку у вигляді зворотних конусів). Дюбель з цвяхом вставляють в отвір в стіні крізь закріплюється рейку. Гвоздь потім просто забивають молотком.
Для кріплення утеплювача з мінеральної вати або твердого пеноматеріала розроблений спеціальний дюбель, так званий утеплітеледержатель, який в отвір у бетонній або цегляній стіні забивають без цвяха або шурупа.
Дюбелі для бетону та цегли повнотілої, розраховані на великі (до декількох тонн) навантаження, роблять з металу і комплектують різьбовими шпильками або болтами. Такі дюбелі годяться для кріплення сонцезахисної маркізи, гаражних воріт або вантажопідйомної талі. Бажано, з міркувань техніки безпеки, використовувати металеві дюбелі і при монтажі підвісних стель, так як у випадку пожежі пластмасові дюбелі розплавляться, і стеля впаде.
Пластмасові і металеві дюбелі для м"яких матеріалів (гіпсокартону і пористого бетону) дозволяють встановлювати їх без попереднього свердління отвору. Завдяки вістря у вигляді перового свердла і великої, як у шурупа, різьбленні на зовнішній поверхні корпусу, дюбель легко угвинчується в стіну звичайної викруткою.
Осібно від інших стоять ін"єкційні дюбелі.
В отвір вставляють сітковий анкер. За допомогою спеціального шприца через захисну втулку в дюбель вводять швидкотвердіючу суміш. При нагнітанні суміші сітка розширюється, створюючи своєрідний анкер у формі кулі. Для кріплення предметів до стінок зі щілинного цегли або блоків замість сіткового анкера можна використовувати ін"єкційний анкер без сітки.
Категория: Мои статьи | Добавил: Yuriko (18.01.2012) | Автор: Юрий E W
Просмотров: 1298 | Теги: распродажа, безупречный, низкие цены, дешво, доступные цены, термодюбель, условия, Дюбеля, доставка, недорого | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]